05.11.2020

Налаштування автоматичного оновлення періодичної нормативно-довідкової інформації за допомогою «RDI Service»Шановні колеги!Стаття актуальна для користувачів програм на базі платформ 1С:Підприємство 8 і BAS, а саме, для конфігурації Бухгалтерія для України (редакцій 2.0 та 2.1). Також, обов’язковим є наявність договору ІТС з доступом до сервісу «RDI Service». Сервіс «RDI Service» включений в пакети ІТС «ПРОФ», «Тех.підтримка» або окремий доступ до сервісу.


Налаштування автоматичного оновлення періодичної нормативно-довідкової інформації за допомогою «RDI Service»

 • Підключення сервісу «RDI Service»
 • Налаштування використання сервісу «RDI Service»
  • права для налаштування і завантаження даних сервісу «RDI Service»
  • додаткові налаштування сервісу «RDI Service»:
   • Нормативні величини
   • Класифікатори
   • Курси валют
   • Новини
   • Календар
 • Варіанти завантаження даних сервісу «RDI Service»

1. Підключення сервісу «RDI Service»

Для включення доступу до сервісу в конфігурації необхідно відкрити форму «Налаштування оновлення програми через Інтернет» (розділ «Адміністрування», група «Налаштування програми» - «Підтримка та обслуговування»), задати логін і пароль до сервісів ІТС, встановити прапор «Запам'ятати пароль» і натиснути «ОК» (Мал. 1).


Малюнок 1. Введення логіну і паролю в форму «Налаштування оновлення програми через Інтернет»


2. Налаштування використання сервісу «RDI Service»

2.1. Права для налаштування і завантаження даних сервісу «RDI Service»

За замовчуванням права для настройки і завантаження даних сервісу «RDI Service» доступні користувачам з повними правами. Для надання такої можливості окремим користувачам необхідно створити новий профіль груп доступу (розділ «Адміністрування», група «Налаштування програми» - «Налаштування користувачів і прав» - гіперпосилання «Профілі груп доступу») (Мал. 2) і зазначити, в дозволених ролях профілю , ролі «Право запуску сервісів RDI» (для надання права завантаження даних з сервісу) або «Право настройки RDI» (для надання права здійснювати налаштування сервісу). Всім іншим користувачам надаються базові права (тільки для читання).


Малюнок 2. Створення профілю груп доступу


2.2. Додаткові налаштування сервісу «RDI Service»

Додаткові настройки сервісу доступні в розділі «Налаштування RDI Service» (розділ «Адміністрування», група «Налаштування програми» - «Підтримка та обслуговування» - «Налаштування RDI Service» - «Розширені настройки») (Мал. 3). В першу чергу можна налаштувати сервіси, які використовуються при завантаженні за розкладом:

 • Нормативні величини

На закладці «Нормативні величини» (Мал. 3) можна налаштувати склад регістрів, дані яких необхідно завантажувати. Це такі регістри як:

 • індекси інфляції;
 • мінімальна оплата праці;
 • неоподатковуваний мінімум;
 • межі страхових внесків;
 • прожиткові мінімуми;
 • розміри пільг ПДФО;
 • ставки ПДФО;
 • шкала ставок податків.

Малюнок 3. Налаштування списку обновлюваних регістрів

 • Класифікатори

На закладці «Класифікатори» (Мал. 4) можна налаштувати склад класифікаторів, дані яких необхідно завантажувати. Це такі класифікатори як:

 • класифікатор банків;
 • класифікатор професій;
 • класифікатор КОАТУУ (класифікатор об'єктів адміністративно-територіального устрою України);
 • класифікатор УКТЗЕД (Українська класифікація товарів зовнішньоекономічної діяльності);
 • класифікатор ДКПП (Державного класифікатора продукції та послуг);
 • класифікатор підстави звільнення з КЗпП (Кодексу законів про працю).

У разі підбору з класифікатора використовується вбудований в конфігурацію, або завантажений з сервісу файл, при цьому порівнюються версії класифікаторів. Завантаження нового класифікатора відбувається тільки при наявності більш свіжої версії.


Малюнок 4. Налаштування списку обновлюваних класифікаторів

 • Курси валют

Для автоматичного завантаження курсів валют за допомогою сервісу слід перевірити наявність прапора «Завантажується з Інтернету» в довіднику «Валюти» в картці певної валюти.


Якщо курси валют завантажуються через обробку «Завантаження курсів валют RDI» (розділ «Адміністрування», група «Сервіс»), то слід пам'ятати, що на даний момент максимальний період обмежений 30 діб, а дані для завантаження доступні з 1 січня 2018 року.

 • Новини

На закладці «Новини» (Мал. 5) можна налаштувати кількість новин (автоматично 20) і склад розділів новин, які необхідно завантажувати.


Це такі новини, як:

 • Новини ІТС: інформація про вихід нових релізів (платформи, конфігурації).
 • Новини ІТС: інформація про сервіс (наприклад, «Лекторій», «FREDO Звіт» і т. Д.). Список всіх сервісів доступний на Порталі ІТС.
 • Новини ІТС: оновлення довідників (наприклад, «Методична підтримка 1С:Підприємства 8», «Поради лінії консультацій» і т.д.).
 • Новини сервісу (наприклад, про оновлення інформації).

Малюнок 5. Налаштування кількості новин і склад розділів новин

 • Календар

Інформація завантажується з рубрики «Календар бухгалтера» на сайті сервісу «Інформаційна система ІТС». Завантажується інформація у вигляді календаря на поточний місяць, в якому можна отримати інформацію про терміни подачі звітності в податкові та статистичні органи, а також графік платежів по податках і зборах в різні органи.


Якщо встановити прапорець «Відкривати новини та календар» в розділі «При запуску програми» (Мал. 5), то при старті роботи програми в інтерфейсі запускається окреме вікно для відображення новин ІТС (Мал. 6) і календаря бухгалтера (Мал. 7). Прапор «Відкривати новини та календар» в настройках впливає на всіх користувачів бази. Окремий користувач може відмовитися від відкриття вікон конкретно для себе знявши прапор внизу самого вікна новин або календаря.


Малюнок 6. Окреме вікно для новин ІТС


Малюнок 7. Окреме вікно календаря бухгалтера


Ці вікна («Календар бухгалтера» і «Новини ІТС») можна відкрити окремо (не тільки при старті програми) в розділі «Главное» (група «Інформація») (Мал. 8).


Малюнок 8. Доступ до окремих вікон календаря бухгалтера і новин ІТС


Крім цього в інтерфейсі є можливість відображення на робочому столі новин і календаря бухгалтера (Мал. 9). Налаштування здійснюються через настройки початкової сторінки (головне меню - «Вид» - «Налаштування початкової сторінки»).


Малюнок 9. Робочий стіл користувача


3. Варіанти завантаження даних сервісу «RDI Service»

Завантаження даних можливо:

 1. Автоматично регламентним завданням. Для цього потрібно відкрити розділ «Налаштування RDI Service» (розділ «Адміністрування», група «Налаштування програми» - «Підтримка та обслуговування»), натиснути на гіперпосилання «Налаштувати регламентне завдання» і за допомогою гіперпосилання «Розклад» задати розклад автоматичного завантаження даних, наприклад, завантаження потрібно робити щодня один раз в день з 8-ої ранку (Мал. 10).


  Для автоматичного завантаження курсів валют за допомогою сервісу слід перевірити наявність прапора «Завантажується з Інтернету» в картці валют довідника «Валюти». Детальніше про регламентні завданнях описано в статті «Регламентні завдання».


  Малюнок 10. Налаштування регламентного завдання


 2. Вручну спеціальною обробкою «Запуск завантаження RDI» (розділ «Адміністрування», група «Сервіс»). Для цього відкривши обробку потрібно натиснути «Запустити в тлі» (запускається фоновий процес, під час якого можна робити інші процеси) або «Запустити» (запускається інтерактивний процес, під час якого подальша процеси неможливо) (Мал. 11). Результати завантаження (протокол) у фоновому режимі можна побачити тільки в журналі реєстрацій.


  Малюнок 11. Обробка «Запуск завантаження RDI»


В обробці «Запуск завантаження RDI» є можливість перевірити доступ до сервісу за допомогою кнопки «Перевірити доступ». При успішному доступі буде виведено службове вікно про те, що доступ дозволений (Мал. 12).


Малюнок 12. Перевірка доступу до сервісу


Курси валют за певний період можуть бути завантажені обробкою «Завантаження курсів валют RDI» (розділ «Адміністрування», група «Сервіс»). Для цього слід відкрити обробку, визначити валюти, курси яких потрібно завантажити, і натиснути на одну з кнопок: «Завантажити курси в тлі» (запускається фоновий процес, під час якого можна робити інші процеси) або «Завантажити курси» (запускається інтерактивний процес, під час якого подальша процеси неможливо) (Мал. 13). Результати завантаження (протокол) у фоновому режимі можна побачити тільки в журналі реєстрацій.


Малюнок 13. Обробка «Завантаження курсів валют RDI»


Нагадуємо, що кожен з цих процесів додає додаткового навантаження на ваше обладнання (комп’ютер, ноутбук) та канал Інтернету, яким ви користуєтесь. Тому, необхідно налаштовувати автоматичне завантаження даних, з урахуванням можливостей вашого обладнання та каналу зв’язку.Завжди готові допомогти!


Контактні телефони: +38 (095) 406-52-52 Олексій, +38 (099) 409-78-10 Юлія.Возврат к списку